הכן זוגיותך לחורף..  |  כוחן של הרשתות החברתיות  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
 
המכללה לרפואה משלימה
רחל חודדוב
 
 

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא תחום מוביל בתחום הרפואה האלטרנטיבית, יש ביכולת בעזרת רפלקסולוגיה לאבחון את אישיותי ופיזית, ויכולה לתת תשובה למחלות ומצבים רגשיים רבים מאוד.
רפלקסולוגית

היופי ברפלקסולוגיה


רפלקסולוגיה
, כולנו רוצים להיות יפים. יופי הוא כוח ו"כרטיס כניסה" חשוב בחברה האנושית והוא מחזק לנו את הביטחון העצמי. אין יופי אחד המתעלה על כולם וכול אדם צריך לשאוף להוציא את המרב מיופיו . אנו משקיעים בטיפוח היופי ובהבלטתו המון משאבים כי זה באמת חשוב להרגיש יפים ומטופחים אך היופי מושפע גם ממצב הגוף והנפש. רפלקסולוגיה מייפה אותנו מבפנים. כשגופנו רגוע, זורם טוב, נקי ואנרגטי הוא זורח את יופיו החוצה. העור בריא יותר, מתח השרירים חזק יותר ומעניק מראה צעיר יותר. כשהמערכות עובדות טוב יש פחות גזים והבטן שטוחה יותר. תווי הפנים משדרים נינוחות ויש פחות קמטים בולטים. רפלקסולוגיה היא כלי רב מימדי העונה על המון מהדרישות לשמירה על גוף בריא ויכולות ריפוי מרשימות. רפלקסולוגיה מאפשרת התבוננות מעמיקה על גוף ונפש ומובילה מטופלים לשינוי התנהגות אל בריאות טובה יותר ויופי פנימי שבולט מאד החוצה.כוחה הרב מימדי של הרפלקסולוגיה
  

א. מפה רפלקסולוגיה של הגוף

מפה הרפלרסולוגית המדויקות ביותר הקיימות על איבר מייצג אחד.

ב. רפלקסולוגיה ככלי אבחון לגוף הפיסי

רפלקסולוגיה חוצה את כול מימדי הזמן. ניתן ללמוד על המבנה המולד, על הצב העכשווי ואפילו לאיזה עתיד רפואי בעייתי אנו מצפים.

ג. רפלקסולוגיה ככלי אבחון לנפש

בעזרת רפלקסולוגיה ניתן ללמוד על קווי אישיות מולדים ועל נרכשים. נקודות עוצמה באישיות וגם נקודות טורפה בעייתיים .
כלי טיפולי רב מימדי לרפלקסולוגיה טכניקות עבודה רבות ומגוונות מטכניקות עיסוי רפלקסולוגי בעומקים שונים לטכניקות אנרגטיות במגע ועד לטיפול בשדות ההילה של הגוף .
ד. טיפולי רפלקסולוגיה לשיפור זרימת הדם
מחזור הדם נע בכול הגוף מביא מזון וחומרים מרפאים לכול תא ותא ובדרכו חזרה ללב מנקה מהתאים פסולת ופחמן דו חמצני. רפלקסולוגיה גורמת לזרימה טובה של מחזור הדם מאפשרת ניקוי טוב של רעלים. ככול שהגוף נקי יותר מרעלים כך בריאותו טובה יותר. כשמחזור הדם מגיע לכול תא בגופנו ניתן לגוף מזון וחומרים רבים לריפוי .
בטכניקות עיסוי אנחנו משחררים את השרירים התפוסים רפלקסולוגיה מרגיעה את כאב י הרהכיווצים בכפות הרגלים מפריעים לתנועת כף הרגל בהליכה וגורמים לעייפות וכאבי רגלים. גליים ומתאפשרת הליכה תקינה יותר.
רפלקסולוגיה להגמשת שרירים תפוסים כול משקל האדם מונח על כפות הרגליים.
כול עיוות בכפות הרגליים כמו פלטפוס /אולפוס וכד מקשים מאד על שרירי כף הרגל והם מתכווצים.
שיפור זרימת הלימפה בעזרת טיפול רפלקסולוגיה נוזל הלימפה עולה מכפות הרגליים לכיוון הגוף ובעלייתו נזקק לכוח השרירים. הלימפה מנקה גם היא את הגוף ובמקביל מעבירה חומרים לריפוי.
פציעות ומחלות. רפלקסולוגיה מטפלת בחלק הנמוך ביותר של הגוף טכניקות עיסוי
נמרצות עוזרת לנוזל הלימפה לעלות למעלה במיוחד כשהגוף עייף ואין מספיק תנועה
(בגלל ישיבה ממושכת).

ה. רפלקסולוגיה מטפלים בטכניקות אנרגטיות

רפלקסולוגיה מטפלים בכפות הרגלים לפי הרפלקסולוגיה שלושה מרכזי אנרגיה מיוחדים דרכם ניתן לטעון את שלושת מרכזי העצבים בגוף . המרכז הראשון נקרא סולר פלקסוס /מקלעת השמש – מרגיע מצבי דחק -  stress. המרכז השני לפי הרפלקסולוגיה נמצא בקרסול פנימי ונקרא מקלעת פראסימפטתית תחתונה – טוענת אנרגי לכול חצי הגוף התחתון (מערכת עיכול , כליות, כבד ,טחול).
* המרכז השלישי נמצא בקרסול חיצוני וטוען את הגוף לאנרגיה חיצונית (כול פעילות ערה כמו דיבור, שרירים וחשיבה).
 

ו. רפלקסולוגיה קישור בין גוף ונפש

ברפלקסולוגיה כול איבר בגופנו מהווה סימבול לנפש.\ברפלקסולוגיה איבר סובל קשור גם להיבט אישיותי והתנהגותי . כשמטופל מבין את הקשר ביכולתו לפעול לשינוי עצמי ולעזור בתהליך ההחלמה.
לדוגמא – כאב בכתפיים יכול להעיד על לקיחת אחריות ועומס ייתר המובילים לפגיעה פיסית.
עצירות קושי לשחרר את משקעי העבר הרגשיים.
עורף נוקשה התמקדות ייתר למטרה עד לנוקשות והקטנת הפרספקטיבה למצב. קושי בנשימה הרגשה של מרחב מחייה מצומצם מחנק רגשי .
לסיכום: חשוב לטפח את היופי החיצוני והפנימי ולשמר את הנעורים והחיוניות , אנו מאריכי חיים. חשוב שגם נהנה מהם בבטחה.
מחזור הדם נע בכול הגוף מביא מזון וחומרים מרפאים לכול תא ותא ובדרכו חזרה ללב מנקה מהתאים פסולת ופחמן דו חמצני. זרימה טובה של מחזור הדם מאפשרת ניקוי טוב של רעלים . ככול שהגוף נקי יותר מרעלים כך בריאותו טובה יותר. כשמחזור הדם מגיע לכול תא בגופנו ניתן לגוף מזון וחומרים רבים לריפויץ.
בלימודי רפלקסולוגיה מטפלים לומדים טכניקות עיסוי ברפלק אנחנו משחררים את השרירים התפוסים, בעזרת רפלקסולוגיה מטפלים מרגיעים את כאבי הר הכיווצים בכפות הרגלים מפריעים לתנועת כף הרגל בהליכה וגורמים לעייפות וכאבי רגלים. גליים ומתאפשרת הליכה תקינה יותר. רחל חודודב בעלת ניסיון של 27 שנה במתן טיפול הדרכה ולימוד המקצוע במספר מוסדות בתחום.

לדוגמאות לאבחון רפלקסולוגי לחץ כאן רפלקסולוגיה

 

הכשרת מטפלים:
קורס רפלקסולוגיה למתחילים שנה א'- לדרגת מוסמך ולימודי רפלקסולוגיה שנה ב'- לדרגת בכיר ושנה ג'- לדרגת ומומחה.כל הזכויות שמורות לרחל חודדוב רפלקסולוגית מטפלת ומרצה רב תחומית.קורס רפלקסולוגיה אבחונים
טיפולי רפלקסולוגיה, מערכת העיכול , רפלקסולוגיה ואיברים פנימיים
  דפוס יוצר מחלה, אבחון רפלקסולוגי דרך כפות הרגליים אתם שולחים צילומים ומקבלים אבחון אישיותי ומצב בריאותי ללא תשלום לחץ כאן.

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים